Deel 3 uit de serie Van heerlijkheid tot heden
Marcel Sluijter
Molens en Nederlandse landschappen horen bij elkaar. Molens werden ingezet om water uit de polders te malen en het droog te houden.
Molens weden ook gebruikt om producten te verwerken.
In Papendrecht maalde de korenmolen de Hoog koren tot meel, trasmolen De Ruyter stampte tufsteen fijn tot tras en poldermolens maalden het water naar rivier de Noord.
In dit fraai geïllustreerde deel wordt de functie van de molens belicht die samen het wapen van de gemeente gezicht gaven.
Nieuws
21-10-2025
Dorpsbehoud Papendrecht op 12 november in De Willem: “HOUWE WAMME HEBBE!!!” Stichting Do... Lees meer
29-08-2025
Het laatste zomeravondconcert van 2025 op vrijdagavond 29 augustus, in de (inmiddels 76-ja... Lees meer
Keep Them Rolling bezocht Museum Dorpsbehoud.
16-08-2025
Zoals eerder aangekondigd bracht een groep leden van Keep Them Rolling een bezoek aan Muse... Lees meer

