Stichting Dorpsbehoud Papendrecht
Papendrecht, een dorpsgezicht waard!

De laatste vlucht van de Lancaster Popeye.

Chris Meijers.

Een Lancaster bommenwerper met aan boord zeven jonge mannen stort tijdens een oorlogsmissie neer in Papendrecht. Geen van de bemanningsleden overleeft de crash.
Vanaf het begin hebben Papendrechters zich om de verongelukte bemanningsleden en hun nabestaanden bekommerd.

Wat eenvoudig begint, eindigt in de oprichting van de Stichting Lancaster Popeye die een monument voor de omgekomen militairen opricht op het Lancasterplein in de Oostpolder, dichtbij de plek waar de zeven het leven lieten.
Auteur Chris Meijers vertelt over de gebeurtenissen vanaf het moment dat de Lancaster Popeye opsteeg vanaf het vliegveld in Witchford tot aan de onthulling van het monument.

Nieuws

Watersnood Presentatie verlengd

19-02-2026

Er zijn mensen, die vinden, dat de dijkverzwaring 'paniekzaaierij' is. Want, als de dijk ... Lees meer

Watersnood Presentatie in Museum Dorpsbehoud

10-02-2026

Op zaterdag 31 januari werd het bord onthuld bij het Springtijpad tussen de Boomgaardstraa... Lees meer

Lichtjes op oorlogsgraven 2025

24-12-2025

LICHTJES OP OORLOGSGRAVEN 2025. Het is inmiddels een mooie traditie: Op Kerstavond om 17.... Lees meer

Fotobank