Stichting Dorpsbehoud Papendrecht
Papendrecht, een dorpsgezicht waard!

(198) Excelsior traditie - 2

14-01-2015

Op zaterdagavond 10 januari werd door Muziekvereniging Excelsior een Nieuwjaarsconcert gegeven in Theater De Willem, om technische redenen volgende week een verslag daarvan.

Het eerste Nieuwjaarsconcert op Papendrechtse bodem in 1991 werd overigens ‘Nieuwjaarsinstuif’ genoemd en was ongedwongen van opzet. In de grote zaal van Cultura speelde Excelsior en het publiek liep rond of ging er bij zitten.

Burgemeester Bandell hield een toespraak onder andere over de plannen voor het nieuwe jaar. Zo stonden voor 1991 onder andere op de rol: de oplevering van het gemeentehuis aan de Markt, de officiële opening van De Stolpe, een rotonde aan de Vrijheer van Eslaan, invoering van de minicontainers, nieuwe bejaardenalarmering en invulling van de Oostpolder. Het concert omvatte diverse werken van Strauss, een aantal marsen en een paar rag nummers. Heel gevarieerd en vrolijk.

Na de pauze kon het publiek dansen op muziek van het orkest ‘Ten Dance’ o.l.v. Johan Perik, welk orkest tevens twee dansparen van Dansschool Astrid Lammerts begeleidde.

Iedereen was het er na afloop over eens, dat zo’n muzikaal begin van een nieuw jaar het verdiende om een traditie te worden. Dat werd het ook.

Naast vrolijke muziek werden er regelmatig ‘zware stukken’ op het programma gezet. Altijd heel vakkundig en met enthousiasme uitgevoerd, maar ja, ‘je mot ervan houwe’.

Na afloop van een van de nieuwjaarsinstuiven kwam Jaap Kooijman aan een gezelschap echte Excelsior fans, waaronder Gert Verschoor en Geerit Rietveld, Jan van Wijngaarden, Herman van Wijngaarden, en ja, ondergetekende was daar ook bij, vragen wat we van de uitvoering vonden. Er werd voorzichtig voorgesteld, of er niet eens zo’n mooie ouwe mars, zoals ‘Alte Kameraden’ gespeeld kon worden in plaats van die ‘zwère meziek’. Jaap dacht er gauw vanaf te zijn door te zeggen dat de vereniging daarvan geen muziek had en dat muziekstukken heel duur in aanschaf waren. Nou, dat was voor het gezelschap geen enkel probleem. Nadat Jaap was vertrokken, werden de portemonnees getrokken en ’s maandags werd bij de bladmuziekwinkel voor fanfares de mars Alte Kameraden besteld. Om er zeker van te zijn, dat de mars niet in een la zou verdwijnen, werd de bladmuziek aangeboden in het bijzijn van meerdere ‘getuigen’, met de hartelijke groeten van de fans en het verzoek of de mars zo snel mogelijk kon worden ingestudeerd. En dat gebeurde.                                

Excelsior legde de lat steeds hoger, ieder jaar werd er weer iets nieuws bedacht om het evenement nog mooier en nog leuker te maken.  (wordt vervolgd).    

Foto: In 1999 werd de Nieuwjaarsparty gehouden in de grote zaal van De Palm, waarbij de gloednieuwe pakken, met ‘kikker’ voor het eerst werden gedragen.

Terug naar overzicht

Nieuws

Opening tentoonstelling ‘WEL GEBOGEN NIET GEBROKEN'

10-03-2025

GEDENKWAARDIGE OPENING IN MUSEUM DORPSBEHOUD TENTOONSTELLING ‘WEL GEBOGEN NIET GEBROKEN. ... Lees meer

Wel Gebogen Niet Gebroken

24-02-2025

Met ingang van zaterdag 8 maart is in Museum Dorpsbehoud een nieuwe tentoonstelling te bez... Lees meer

Dorpsbehoud valt in de prijzen.

07-01-2025

Het nieuwe jaar 2025 is voor Dorpsbehoud goed begonnen. Tijdens de Nieuwjaarsreceptie van ... Lees meer

Fotobank